Home WiadomościArchiwum Stopnica: Spotkanie proboszczów i kapelanów sercańskich

Stopnica: Spotkanie proboszczów i kapelanów sercańskich

Redakcja
Dnia 19 maja br. w Domu Zakonnym Księży Sercanów w Kątach Starych odbyło się doroczne spotkanie księży proboszczów i kapelanów. Zapoznali się mi.n z nową formą duszpasterstwa związaną z Ruchem dla Lepszego Świata. W spotkaniu wzięło udział 12 duszpasterzy parafialnych oraz 3 księży kapelanów.

 
Sesja przedpołudniowa była poświęcona prezentacji Projektu Ruchu dla Lepszego Świata, jako jednej z form duszpasterskiego oddziaływania na progu Trzeciego Tysiąclecia. Ta część spotkania była animowana przez ks. kanonika Stanisława Zająca, dyrektora Polskiej Grupy Promotorów i koordynatora Ruchu w Regionie Europy Środkowej oraz proboszcza parafii św. Barbary w Łęcznej, ks. Andrzeja Lupę. Konkretne świadectwo w tym zakresie przedstawił nasz współbrat pracujący na Białorusi, ks. Andrzej Woźniak, który już od 6 lat uczestniczy w tym Projekcie.

W godzinach południowych była koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem prownicjała, ks. Artura Senackiego. Homilię wygłosił ks. Stanisław Zając.

Sesję popołudniową rozpoczęło wystąpienie Księdza Prowincjała, który nawiązał do tematyki spotkania i zachęcił do refleksji nad możliwością wprowadzenia w całości lub częściowo omawianego Projektu. Następnie zapoznał zebranych z ważniejszymi wydarzeniami Prowincji i odpowiadał na pytania.

Ostatnia część spotkania była poświęcona duszpasterstwu powołaniowemu. Zagadnienia z tym związane zostały przedstawione przez ks. Damiana Płatka i ks. Jacka Kosteczkę. Księża z uznaniem odnieśli się do aktualnych form działalności powołaniowej w naszej Prowincji i zapewnili o merytorycznej współpracy ze swojej strony.

Na zakończenie, ks. Jan Strzałka podziękował wszystkim za udział w spotkaniu, a wspólnocie nowicjackiej za gościnność.

Za: www.sercanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda