Home WiadomościArchiwum Sudan: niespodziewana śmierć biskupa misyjnego

Sudan: niespodziewana śmierć biskupa misyjnego

Redakcja
W czasie odprawiania Mszy zmarł 16 lipca rano pracujący w Sudanie bp Cesare Mazzolari. Przed tygodniem uczestniczył on w uroczystościach ogłoszenia niepodległości Południa. Włoski biskup misyjny zasłabł w czasie liturgii; w szpitalu, gdzie go przetransportowano, lekarze stwierdzili zgon.

 
74-letni bp Mazzolari był kombonianinem. W Sudanie pracował od 30 lat. Najpierw był administratorem apostolskim diecezji Rumbek, a następnie jej biskupem. Popierał gorąco dążenia niepodległościowe mieszkańców Południa, dzieląc z nimi trudności wynikające z wojny domowej i strasznej biedy. Otwarcie też piętnował łamanie praw człowieka w Sudanie.

„Kiedy wielu księży opuszczało Sudan, on postanowił zostać przy swoich ludziach i powoli się dla nich spalał – wspomina zmarłego biskupa jego współbrat, o. Giulio Albanese. – Wydaje się, że poczekał, aż Południowy Sudan uzyska niepodległość, zobaczył radość swoich ludzi, a potem spokojnie odszedł. Mogę powiedzieć, że dzień powstania Południowego Sudanu świętował w tym głębokim przekonaniu wiary, że dobro prędzej czy później zwycięży nad złem" – dodał włoski kombonianin.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda