Home WiadomościArchiwum Święty Krzyż: “I bądźmy ludźmi wdzięczności”

Święty Krzyż: “I bądźmy ludźmi wdzięczności”

Redakcja

Nasza świętokrzyska wspólnota oblacka w tym roku przeżywa jubileusz 75 lat posługi na świętej górze. Dokładnie 18 lipca 1936 roku oficjalnie Oblaci Maryi Niepokalanej stali się kustoszami tego wyjątkowego miejsca i Czcigodnej Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
W związku z obchodami tego wyjątkowego dla nas wydarzenia zaprosiliśmy do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu pasterza diecezji radomskiej J. E. Ks. Bp Henryka Tomasika wraz z Ludem Bożym: kapłanami, osobami konsekrowanymi i wiernymi świeckimi.

 
Niedzielnej sumie o godz. 11.00 przewodniczył Pasterz radomski ks. Bp Henryk Tomasik. W homilii zachęcał nas do wielkiej wdzięczności i postawy dziękczynienia Bogu za Jego dobro, miłość a przede wszystkim za dar Eucharystii. "Dziś, kiedy słyszymy słowa Jezusa żal mi tego ludu, zdajemy sobie sprawę, że współczesny świat, że my przeżywając różnego rodzaju sytuacje, doświadczenia, dramaty nie jesteśmy sami. Jest On, który troszczy się o nas. W Eucharystii jest dla nas moc i nie możemy pozwolić, aby cokolwiek nas odłączyło od Chrystusa, ani utrapienie, ucisk, prześladowanie, głód, nagość, niebezpieczeństwo. Trzeba nam na nowo uświadamiać sobie wartość Eucharystii, świadomiej ją przeżywać i w niej uczestniczyć. Eucharystia to Wielkie Dziękczynienie! A dziś sprawując święte obrzędy chcemy szczególnie dziękować za lata posługi Ojców Oblatów, którzy podjęli zadanie i posługę kustoszy Relikwii Drzewa Krzyża Świętego – mówił pasterz radomski.

Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego każdego roku nawiedzane jest przez licznych pielgrzymów diecezji radomskiej, którzy wraz z duszpasterzami przybywają na to święte miejsce by Panu Bogu dziękować, prosić Go w swoich intencjach i przepraszać.

Jesteśmy wdzięczni za dar obecności Świętej Relikwii, którą dziś ze czcią całujemy, bądźmy wdzięczni za posługę Ojców Oblatów i wypraszajmy sobie na wzajem postawę wdzięczności i dziękczynienia – zachęcał kaznodzieja.

Po modlitwie po Komunii Świętej odśpiewaliśmy dziękczynne Te Deum. Dziękujemy Pasterzowi radomskiemu Bp Henrykowi za obecność, za umocnienie pasterskim słowem i błogosławieństwem. Dziękujemy także wszystkim, którzy uczestniczyli w dniu dzisiejszym w naszym jubileuszowym dziękczynieniu – szczególnie pielgrzymom z diecezji radomskiej.

Za: www.swietykrzyz.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda