Home WiadomościArchiwum Sycylia: Nowym prowincjałem o. Angelo Busŕ

Sycylia: Nowym prowincjałem o. Angelo Busŕ

Redakcja
Kapituła zwyczajna franciszkańskiej prowincji sycylijskiej wybrała 30 kwietnia br. nowego prowincjała. Został nim 56-letni o. Angelo Busà OFMConv.

Kapituła rozpoczęła się 27 kwietnia, trwała do 1maja. Uczestniczył w niej generał Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych o. Marco Tasca OFMConv z Rzymu. Obrady odbywały się w ośrodku duszpastersko-rekolekcyjnym prowincji sycylijskiej Oasi Francescana Madonnina del Lago w miejscowości Pergusa na Sycylii (Włochy).

W piątym dniu kapituły wybrano nowego przełożonego. Prowincjałem został 56-letni Sycylijczyk o. Angelo Busà OFMConv. Urodził się 18 lipca 1953 r. w Avola na Sycylii. Pierwsze śluby zakonne złożył 12 września 1982 r., wieczyste – 21 września 1986 r. Święcenia kapłańskie przyjął 26 grudnia 1987 r.

Prowincja sycylijska pw. świętych Agaty i Łucji jest jedną z kilkunastu franciszkańskich prowincji włoskich. Powstała w 1230 r. po oddzieleniu się od prowincji kalabryjskiej (założonej w 1217 r.).

Klasztory prowincji sycylijskiej znajdują się w miejscowościach: Alcamo, Carini, Catania, Comiso, Enna, Marineo, Messina (2 klasztory), Montevago, Musomelli , Noto, Palermo (2 klasztory), Pergusa Ragusa, San Filippo del Mela, Trapani./p>

Prowincja sycylijska prowadzi w Meksyku kustodię pw. NMP z Guadalupe. Założono ją w 1977 r. a jako kustodię erygowano w 1998 r. Kustodia ma klasztory są w miejscowościach: Acapulco, Cuautitlán Izcalli, León, Nezahualcóyotl, Tlącoachistlahuaca, Totolápan i Xochistlahuaca.

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda