Home WiadomościArchiwum Szczecińskie ‘Serduszka’ we Władysławowie

Szczecińskie ‘Serduszka’ we Władysławowie

Redakcja
3 maja we Władysławowie dwa zespoły muzyczne prowadzone przez księży chrystusowców: „Serduszka” ze Szczecina i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa wykonały w kościele parafialnym uroczysty koncert patriotyczny z okazji 218. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz uroczystości NMP Królowej Polski.

Pobyt szczecińskiego zespołu we Władysławowie zbiegł się ze smutnym wydarzeniem zaginięcia na morzu kutra WŁA 127 i jego załogi (wśród zaginionych są krewni ks. Wojciecha Necla TChr).
To przykre wydarzenie skłoniło i „Serduszka” i Orkiestrę, by wspomniany koncert zadedykować załodze kutra i ich rodzinom. Koncert zgromadził około 400 osób. „Serduszka” jako wyraz pamięci o rybakach zaginionych na morzu udały się pod krzyż przy porcie upamiętniający tych, co nie wrócili z morza. Tam mali śpiewacy odmówili modlitwę i zapalili pięć zniczy ku czci zaginionych ludzi morza.

Mała galeria zdjęć.

Za: www.tchr.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda