Home WiadomościArchiwum Szwajcarski dominikanin sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej

Szwajcarski dominikanin sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej

Redakcja
Sekretarzem generalnym Międzynarodowej Komisji Teologicznej Papież mianował szwajcarskiego dominikanina, o. Charlesa Moreroda. Jest on na tym stanowisku następcą hiszpańskiego jezuity, o. Luisa Ladarii, który zajmował je do czasu swej ubiegłorocznej nominacji na arcybiskupa sekretarza Kongregacji Nauki Wiary (z 9 czerwca 2008 r.).

O. Charles Morerod OP ma 47 lat (ur. 28 października 1961 r.). Jest obecnie dziekanem wydziału filozofii Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu. Na rzymskim Angelicum wykłada od 1996 r. teologię dogmatyczną. Doktorat z teologii uzyskał w 1994 r. na uniwersytecie we Fryburgu Szwajcarskim, a z filozofii – w 2004 r. w instytucie katolickim w Tuluzie. Od 2005 r. należy do katolicko-prawosławnej komisji mieszanej dialogu teologicznego.

Przewodniczącym Międzynarodowej Komisji Teologicznej, której sekretarzem generalnym został obecnie o. Morerod, jest każdorazowy prefekt Kongregacji Nauki Wiary – aktualnie kard. William Levada.

ak/ rv
Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda