Home WiadomościArchiwum Transmisja obchodów Dnia Życia Konsekrowanego z Krakowa

Transmisja obchodów Dnia Życia Konsekrowanego z Krakowa

Redakcja

W poniedziałek 2 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Osób Konsekrowanych. Telewizja Trwam i Radio Maryja przeprowadzą transmisję uroczystości z Krakowa. Potem – „Rozmowy niedokończone” nt. roli zakonów i zgromadzeń w szerzeniu kultu Najświętszej Maryi Panny.

W Krakowie święto osób konsekrowanych połączone jest z poświęceniem odrestaurowanej Kaplicy Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Bazylice Kanoników Regularnych Laterańskich na Kazimierzu.

Na program uroczystości złożą się: o godz. 18.20 program słowno-muzyczny „Abyśmy byli jedno” w wykonaniu młodzieży i kleryków z Zakonu Kanoników Regularnych. O 18.45 – uroczysta msza św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego. O 20.20 – różaniec. I o 21.00 – Apel Maryjny.

O 21.30 już tylko na antenie Radia Maryja „Rozmowy niedokończone nt. roli zakonów i zgromadzeń w szerzeniu kultu Najświętszej Maryi Panny. Wystąpią w nich: sercanka s. Jadwiga Kupczewska, urszulanka Unii Rzymskiej s. Ewa Dziura, kanoniczka Ducha Świętego s. Maria Najowicz, kanonik regularny ks. Piotr Walczak, karmelita bosy o. Szczepan Praśkiewicz i franciszkanin o. Jan Maria Szewek.

Dzień Życia Konsekrowanego w Kościele obchodzony jest od roku 1997. Ustanowił go Ojciec Święty Jan Paweł II. W Polsce mamy 151 zakonów, zgromadzeń żeńskich i 25 tysięcy sióstr. Zakonów, zgromadzeń męskich jest 61 i 13 tysięcy zakonników. A do 33 instytutów świeckich należy tysiąc osób. W sumie mamy 245 instytutów życia konsekrowanego i 39 tysięcy osób konsekrowanych. Są też indywidualne formy życia konsekrowanego: dziewice, wdowy i wdowcy konsekrowani oraz pustelnice i pustelnicy.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda