Home WiadomościArchiwum Tunezja – Aresztowanie domniemanego zabójcy ks. Marka Rybińskiego SDB

Tunezja – Aresztowanie domniemanego zabójcy ks. Marka Rybińskiego SDB

Redakcja
Policja tunezyjska aresztowała domniemanego sprawcę zabójstwa ks. Marka Rybińskiego, którym jest Szorki Ben Mustafa Bel-Sadek El-Mestiri. Pracował jako stolarz w szkole salezjańskiej w Manouba i miał zamordować ks. Rybińskiego, ponieważ nie był w stanie zwrócić mu niewielkiej sumy pieniędzy, którą od niego wziął.

 
Informacja o aresztowaniu została przekazana przez tunezyjskie władze wczorajszego wieczoru, w poniedziałek, 21 lutego.

Śledztwo wykazało, że El-Mestiri, 44-letni Tunezyjczyk, zatrudniony jako stolarz w szkole salezjańskiej w Manouba, otrzymał trzy miesiące temu od ks. Rybińskiego 2 tysięcy dinarów, tj. około tysiąc euro, na zakup materiałów, które miały służyć do przeprowadzenia niektórych prac konserwacyjnych w szkole. Jednakże ten nie nabył owych materiałów i zamordował ks. Rybińskiego, bojąc się, że ten to odkryje.

Według oficjalnego dochodzenia, okoliczności zbrodni wskazują na to, że oskarżony ściągnął ks. Marka Rybińskiego, w dniu zabójstwa, do magazynu (garażu) szkolnego, w którym potem znaleziono ciało. Tam zabójca zaatakował znienacka salezjanina, zadając mu ciosy w kark i szyję, powodując ostatecznie śmierć.

Minister spraw wewnętrznych Tunezji, potępiając tę podłą zbrodnię, wyraził swoje zadowolenie z powodu braku motywów politycznych i religijnych w tym przestępstwie.

ANS – Manouba

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda