Home WiadomościArchiwum Tunezja – Pogarsza się sytuacja, salezjanie w pogotowiu

Tunezja – Pogarsza się sytuacja, salezjanie w pogotowiu

Redakcja
Pogarsza się sytuacja w Tunezji, gdzie doszło do nowych aktów przemocy i zabójstw. W obawie o swoje bezpieczeństwo prezydent Tunezji, Ben Ali, opuścił kraj. Rośnie zaniepokojenie o losy placówki salezjańskiej w Manouba.

 
Premier Mohammed Ghannouchi powiadomił o przejęciu obowiązków prezydenta do najbliższych, przyspieszonych wyborów, oświadczając, że ta władza została mu powierzona przez sześcioosobowy komitet. "Odwołuję się do wrażliwości wszystkich czynników politycznych i społecznych kraju, wzywając do zjednoczenia się wokół sprawy ojczyzny" – zaapelował Ghannouchi do narodu.

W ciągu ostatnich godzin doszło do strzałów, w wyniku których śmierć ponieśli przypadkowi przechodnie, także w pobliżu katedry. Wielu ambasadorów poprosiło swoich obywateli o pozostanie w domach, zapewniając ich o szybkim powrocie do ojczyzny w przypadku nasilenia się przemocy. Połączenia telefoniczne i internetowe są ograniczone lub znajdują się pod kontrolą.

W Tunezji salezjanie są obecni w Manouba, gdzie od 1988 r. prowadzą szkołę podstawową, do której uczęszcza około 800 uczniów. Szkoła ta, podonie jak inne w tym kraju, została zamknięta, a personel został odesłany do domu. Trzech salezjanów, którzy tam pracują, przynależących do Delegatury Malty, pozostaje w kontakcie i pod opieką swojego ambasadora.

ANS – Manouba

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda