Uroczystości u werbistów

W czwartek, 15 stycznia br. przypada liturgiczne wspomnienie św. Arnolda Janssena, założyciela trzech zgromadzeń misyjnych: Zgromadzenia Słowa Bożego (Księża Werbiści), Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego i Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji.W tym dniu przypada setna rocznica śmierci św. Arnolda. W związku z tym w Pieniężnie (diec. warmińska) odbędzie się sesja naukowa z okazji 60- lecia Misyjnego Seminarium Księży Werbistów. Początek sesji nastąpi 15 stycznia o godz.8.30. Uroczystej koncelebrze z udziałem biskupów archidiecezji warmińskiej przewodniczyć będzie abp Wojciech Ziemba, metropolita warmiński.

Setna rocznica śmieci św. Arnolda (15.01.2009) kończy obchody Roku Świętych Arnolda i Józefa w trzech wspomnianych zgromadzeniach
misyjnych. Oficjalne zakończenie roku jubileuszowego nastąpi 18 stycznia br. w Domu Misyjnym św. Krzyża w Nysie. Uroczystościom będzie przewodniczył bp Jan Kopiec z Opola, który o godz. 12.00 odprawi dziękczynną Eucharystię i wygłosi homilię. Dom Misyjny św. Krzyża w Nysie, to jedyny dom werbistowski w Polsce, który św. Arnold odwiedził za swego życia kilkanaście razy.

Następnego dnia, 19 stycznia br. o godz. 18.00, Radio Maryja i Telewizja Trwam przeprowadzi transmisję mszy św. ku czci św. Arnolda Janssena z kościoła Matki Bożej Bolesnej w Nysie, w której posługę duszpasterską pełnią księża werbiści.

o. Jan Wróblewski, SVD