Home WiadomościArchiwum VII sesja Konsulty męskich zgromadzeń zakonnych

VII sesja Konsulty męskich zgromadzeń zakonnych

Redakcja
Pod przewodnictwem ks. Tomasza Sielickiego, SChr odbyło się w dniu 29 kwietnia siódme w tej kadencji posiedzenie Konsulty męskich zgromadzeń zakonnych w Polsce. Tym razem miejscem spotkania była wspólnota salezjańska w Warszawie przy ul Kawęczyńskiej.

Zebrani skoncentrowali się na przygotowaniu zebrania wszystkich przełożonych wyższych, które odbędzie się w dniach 12-13 maja w Krakowie w klasztorze franciszkanów, w związku z 800-leciem zatwierdzenia reguły franciszkańskiej przez papieża Innocentego III.

Ustalono, iż zebranie prowincjałów będzie miało konkretny, roboczy charakter i skupi się na wypracowaniu organizacyjnych narzędzi współdziałania wspólnot zakonnych w Polsce, które wzmocnią skuteczność duszpasterskiego oddziaływania, a także – w dobie kryzysu ekonomicznego – pozwolą oszczędniej gospodarować środkami materialnymi, będącymi w dyspozycji zakonników. Ślub ubóstwa w dzisiejszych czasach musi mieć bowiem swój praktyczny wyraz w wewnętrznej samoorganizacji wspólnot zakonnych, które zaoszczędzone w ten sposób środki będą mogły przeznaczyć na rozwój dzieł, służących całemu społeczeństwu.

kam.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda