Home WiadomościArchiwum VIII Europejskie Spotkanie Świeckich Dominikanów

VIII Europejskie Spotkanie Świeckich Dominikanów

Redakcja
Pod hasłem Czerpanie ze źródła św. Dominika przez współczesnych świeckich dominikanów rozpoczęło się 26 maja 2011 w Caleruega w Hiszpanii, miejscu urodzenia św. Dominika, VIII Europejskie Spotkanie Świeckich Dominikanów.

 
Program spotkania obejmuje prezentacje europejskich prowincji i wikariatów (na 27 reprezentowanych jest 25), konferencje dotyczące duchowości dominikańskiej, sprawozdania z działalności ustępującej rady europejskiej i wybory kolejnej na najbliższe trzy lata. Codziennie delegaci uczestniczą we wspólnej mszy św. (pierwsza z nich odbyła się w krypcie ze studnią św. Dominika) oraz w modlitwie. Mimo różnic językowych nie brakuje okazji do nieformalnej wymiany doświadczeń i integracji.

Gośćmi spotkania są przedstawiciele Kurii Generalnej Zakonu: o. David Kammler OP – generalny promotor świeckich dominikanów, o. Wojciech Delik OP Socjusz generała ds. Europy Środkowej i Wschodniej, o. Bernardino Prella OP – Socjusz ds. Włoch i Malty.

Polską Prowincję reprezentują: Małgorzata Mazur, Anna Sulikowska i Piotr Grodecki.

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda