Home WiadomościArchiwum W dobrych zawodach wystąpiliśmy…

W dobrych zawodach wystąpiliśmy…

Redakcja
VII Michalicka Olimpiada Sportowa im. Bpa Jana Chrapka została zakończona. Puchary i medale powędrowały do zwycięzców. Młodzi sportowcy z „bólem” serca opuszczali Górki, a przede wszystkim góreckie boiska, na których pozostawili niejedna krople potu, przebiegnięte kilometry i wiele emocji.

Teraz pozostało nam czekać cały rok aby wziąć udział w kolejnej Olimpiadzie.

Od samego rana czuło się że tegoroczna Olimpiada zbliża się ku końcowi. W godzinach dopołudniowych rozegrane zostały ostatnie mecze. Najpierw piłkarze FC Piast podejmowali Aniołów Toruń w meczu o III miejsce. Początkowo mecz był wyrównany, zawodnicy z Torunia dzielnie bronili dostępu do swojej bramki. Jednak ofensywa FC Piast nie zawiodła i doprowadziła do zdobycia bramki. Co prawda piłkarze Aniołów doprowadzili do remisu, ale w efekcie końcowym przegrali 1:5 i to piłkarze FC Piast, podobnie jak rok temu zajęli III miejsce.

W meczu finałowym pięciokrotni zwycięzcy Nadzieja Oratorium Stalowa Wola walczyli z gospodarzami Olimpiady – Activ Górki. Mecz stał na naprawdę wysokim poziomie, zawodnicy Activi musieli włożyć w grę naprawdę dużo serca aby sprostać zmasowanym atakom piłkarzy z Nadziei Oratorium. Do przerwy zawodnikom ze Stalowej Woli udało się strzelić jedną bramkę i z nadzieją na kolejne zwycięstwo przystąpili do dalszej walki.

Po przerwie zawodnicy z Górek nadal dzielnie bronili dostępu do bramki, jednak wspaniała gra przeciwników doprowadziła do zdobycia kolejnych 3 bramek, co w efekcie dało wynik 4:0 dla Nadziei Oratorium Stalowa Wola. To już 6 zwycięstwo piłkarzy ze Stalowa Woli i na stałe już zapisują się oni w historii naszej Olimpiady.

W Turnieju Tenis Stołowego zwyciężyli:

I miejsce – Mateusz Kowalski (Activ Górki)

II miejsce – Damian Prokop (Activ Górki)

III miejsce – Mateusz Szepielak (FC Piast)

IV miejsce – Paweł Parzyszek (Activ Górki)

W Pięcioboju niezwykłym najlepsi byli:

W kategorii gimnazjum:

I miejsce – Mianowski Patryk (Gumisie Marianów)

II miejsce – Micek Sebastian (FC Piast)

III miejsce – Słyk Paweł (Orły Piotrusia)

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Buczkowski Sławomir (Błękitna Jedynka Górsk)

II miejsce – Kościesza Dawid (Gumisie Marianów)

III miejsce – Rumiński Damian (Anioły Toruń)

W klasyfikacji najlepszych strzelców turnieju 3 najlepszych zdobyło następującą ilość bramek:

Jacek Panikowski – 14 bramek

Przemysław Kubal – 13 bramek

Mateusz Szepielak – 10 bramek

Najlepszym piłkarzem Olimpiady został Mateusz Kowalski z Activ Górki, a najlepszy bramkarzem został Dominik Szczerbial z Przemyskich Niedźwidków. Najsympatyczniejszą drużyną turnieju została Karol Kosów. Wyróżniony też został najmłodszy zawodnik Olimpiady – Patryk Madurski (Młodziki ORA).

VII Olimpiada Sportowa im. Bpa Jana Chrapka nie mogła by się odbyć gdyby nie ludzie dobrej woli. To dzięki sponsorom, ludziom którzy w jakiś sposób pomogli, Olimpiada miała taki charakter i oprawę. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów, zwłaszcza Firmie Cukierniczej „Łuksza” z Opaczy k/Warszwy, Firmie p. Marka Krzemkowskiego z Torunia oraz Parafii Matki Bożej Częstochowskie w London (Kanada).

Ciekawe jak będzie za rok? Czy ktoś jest w stanie przerwać dominację zawodników ze Stalowej Woli? Kto sprawi kolejne niespodzianki w zawodach? Tego dowiem się niestety dopiero za rok…