Wadowice: Spotkanie magistrów nowicjatu i postulatu

100219d.png „Tożsamość mężczyzny w życiu konsekrowanym” – pod tym hasłem w dniach 8-9 lutego 2010 roku w Karmelitańskim Centrum Rekolekcyjno – Pielgrzymkowym „Na Górce” im. Jana Pawła Wielkiego w Wadowicach odbyło się kolejne spotkanie magistrów nowicjatu i postulatu organizowane pod patronatem komisji życia zakonnego i formacji KWPZM.

 
W spotkaniu uczestniczyła około trzydziestoosobowa grupa formatorów z różnych męskich zgromadzeń i zakonów w Polsce, która w pierwszej części spotkania zmierzyła się z tematem ojcostwa. Pani Alicja Furmanik, wieloletni psycholog kliniczny i psychoterapeuta, zastanawiała się „czy warto być ojcem”, z kolei o. Mateusz Roman Hinc OFMCap, również psycholog kliniczny i psychoterapeuta próbował odpowiedzieć na pytanie czy rzeczywiście mamy do czynienia z kryzysem ojcostwa.
 
Z kolei pan Jacek Pulikowski, wybitny znawca problematyki rodzinnej, po południu i następnego dnia spotkania, podejmował temat: „Ojcostwo – miłość, płciowość, odpowiedzialność mężczyzny”. Poprowadził też warsztaty, których celem było wypracowanie swoistej strategii wychowania kandydatów do kapłaństwa i życia zakonnego do przeżywania czystości konsekrowanej jako mężczyźni. W spotkaniu uczestniczył ponadto przewodniczący komisji życia zakonnego i formacji br. Jacek Waligóra OFMCap. Zaplanowano już kolejne spotkanie magistrów nowicjatu i postualtu, które odbędzie się w dniach 14-16 lutego 2011 roku w Centrum Animacji Misyjnej Pallotynów w Konstancinie Jeziornej i będzie dotyczyło współczesnych zagrożeń młodzieży w kontekście formacji zakonnej.
 
Redakcja