Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne

Karmelici zapraszają na Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne wszystkich, którzy lubią śpiewać. II Karmelitańskie Warsztaty o Świętym Józefie odbędą się w dniach 13-15 marca 2009 r. w Klasztorze Karmelitów Bosych w Krakowie, przy ul. Rakowickiej 18.

„Głównym celem naszych działań jest kultywowanie, szczególnie wśród młodzieży, wieloletniej tradycji śpiewu chorałowego Kościoła Rzymsko-Katolickiego, w tym chorału karmelitańskiego” – mówią organizatorzy.

I dodają: „Pragniemy w trakcie trwania warsztatów ukazać piękno muzyki liturgicznej i aktualność przesłania świętych karmelitańskich. Zgodnie z programem duszpasterskim Kościoła w Polsce pragniemy podkreślić wartość rodziny, ojcostwa i macierzyństwa i ukazać te wartości w powiązaniu z kultem Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa”.

Warsztaty wpisują się w obchody 100-lecia powrotu Zakonu Karmelitów Bosych do Krakowa po okresie kasat w czasie zaborów. Wspominając przybycie pierwszej grupy karmelitów bosych do będącego w budowie klasztoru przy ulicy Rakowickiej w dniu 6 grudnia 1909 roku.

Więcej na stronie internetowej: www.karmel.pl/warsztaty

jms