Home WiadomościArchiwum Wieczernik modlitwy w intencji powołań w Leżajsku

Wieczernik modlitwy w intencji powołań w Leżajsku

Redakcja
Z soboty na niedzielę 2/3 maja br. odbyło się Czuwanie modlitewne w intencji powołań w sanktuarium OO. Bernardynów pw. Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Warto nadmienić, że od kilku lat, od maja do października w pierwszą sobotę/niedzielę miesiąca, w bazylice Leżajskiej organizowane są nocne czuwania.

To majowe czuwanie odbyło się już po raz czwarty w intencji powołań (kapłanów, osób konsekrowanych, misjonarzy, rodzin i za młodych ludzi, stojących wobec wyboru drogi życiowej). Hasłem tegorocznego czuwania były słowa: „Zaufać i odpowiedzieć Bogu, który powołuje”, zaczerpnięte z Orędzia Ojca Świętego Benedykta XVI na IV Niedzielę Dobrego Pasterza, będącą od kilkudziesięciu lat Dniem Modlitw o Powołania do życia kapłańskiego i konsekrowanego.

W Wieczerniku modlitwy wzięło udział kilkaset osób: zakonnicy bernardyńskiego klasztoru, siostry zakonne z 4 zgromadzeń istniejących na terenie Ziemi Leżajskiej i przybyłe gościnnie z kilku zgromadzeń spoza Leżajska oraz osoby świeckie. Całokształt czuwania obejmował: Dróżki Radości Matki Bożej, Apel Jasnogórski, program słowno-muzyczny o powołaniu i ewangelizacji w świecie z multimedialnym materiałem, koncert młodzieżowego zespołu „Drogowskaz” oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. O północy, zebrani na czuwaniu, uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem kustosza sanktuarium o. Jarosława Kani OFM.

Po Mszy św. odbyła się Agapa, a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej na zewnątrz świątyni. Czuwanie zakończyło się modlitwą różańcową. Wieczernik modlitwy prowadzili: przedstawiciele ze zgromadzeń zakonnych, młodzi ludzie zrzeszający się we wspólnocie Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej i inne osoby świeckie angażujące się w grupach apostolskich istniejących przy sanktuarium.

o. Zefiryn Mazur OFM

animator ds. powołań

www.powolanie.bernardyni.pl 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda