Home WiadomościArchiwum Włochy: Kard. Rodríguez Maradiaga SDB ponownie Przewodniczącym Caritas Internationalis

Włochy: Kard. Rodríguez Maradiaga SDB ponownie Przewodniczącym Caritas Internationalis

Redakcja
Kardynał Oscar Andrés Rodríguez Maradiaga, arcybiskup Tegucicalpa, ponownie został wybrany przewodniczącym Caritas Internationalis; pełni już tę funkcję od czterech lat. Miało to miejsce we wtorek, 24 maja, w czasie obrad 19. Zgromadzenia Konfederacji charytatywnych organizacji katolickich, które zakończą się jutro, w piątek 27 maja.

 
"Chciałbym podziękować Konfederacji za jej poparcie i jestem szczęśliwy z powodu czteroletniej perspektywy dalszej służby na rzecz biednych" – stwierdził kard. Rodríguez Maradiaga po wybraniu go głosami trzech czwartych uczestników.

Kard. Maradiaga wskazał także na główne obszary, które będą przedmiotem działań w czasie nowej kadencji: walka z ubóstwem oraz dążenie do jedności i komunii, aby uczynić z ludzkości jedną rodzinę. Dlatego też „Zero ubóstwa – jedna rodzina ludzka" będzie mottem Caritas Internationalis w najbliższych czterech latach.

Zabierając głos na falach rozgłośni Radia Watykańskiego, Przewodniczący Caritas Internationalis dodał poza tym: "Jak powiedział Ojciec Święty, istnieje niebezpieczeństwo, że banki – zapominając o wszystkich cierpieniach, który były skutkiem kryzysu ekonomicznego – powrócą znowu do umów kredytowych, które umożliwią nieograniczone spekulacje finansowe. Tak więc, z naszej strony, zamierzamy kontynuować ten wielki projekt walki z ubóstwem w ramach promocji solidarności".

Zgromadzenie Ogólne, które obraduje w Rzymie, gromadzi około 300 przedstawicieli organizacji członkowskich "Caritas" z każdej części świata. Oprócz Przewodniczącego Zgromadzenie wybrało już swojego Skarbnika – Jürga Krummenachera, ze szwajcarskiej „Caritas". Także w tym przypadku było to potwierdzenie na urzędzie, jako że Krummenacher już pełni „interim" tę funkcję od roku. Także w dniu dzisiejszym zostanie wybrany Sekretarz Generalny.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda