Home WiadomościArchiwum Wspólnota Ojców Białych w Jerozolimie na szlaku procesji w Niedzielę Palmową

Wspólnota Ojców Białych w Jerozolimie na szlaku procesji w Niedzielę Palmową

Redakcja
W sercu Ziemi Świętej, w Jerozolimie przy kościele św. Anny mieści się od 1878r wspólnota Ojców Białych. Kościół ten, którym opiekują się nasi współbracia stanowi żelazny punkt wizyt każdej pielgrzymki odwiedzającej święte miasto. Według tradycji, to tutaj znajduje się miejsce urodzin Maryi. W przykościelnym ogrodzie znajduje się sadzawka Bethesda, gdzie Jezus uzdrowił chromego – wydarzenie opisane w Ewangelii św. Jana (J 5,2-8).

 
Kościół św. Anny jest także ważnym miejscem jeśli chodzi o celebrację Niedzieli Palmowej. Tutaj bowiem kończy się każdego roku uroczysta procesja z palmami, która gromadzi rzesze okolicznych wiernych, pielgrzymów, a i zwykłych turystów. Na dziedzińcu naszej wspólnoty na procesyjny korowód oczekują mieszkający tamże  Misjonarze Afryki. Tam też ma miejsce końcowe błogosławieństwo, którego udziela łaciński Patriarcha Jerozolimy – arcybiskup Twal Fouad.         

Za: www.ojcowiebiali.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda