Home WiadomościArchiwum Wyruszyła z Valdocco cenna relikwia ks. Bosko

Wyruszyła z Valdocco cenna relikwia ks. Bosko

Redakcja
W dniu Święta Rodziny Salezjańskiej Piemontu i Valle d’Aosta z okazji 150-lecia Zgromadzenia Salezjańskiego wyruszyła w dniu dzisiejszym z Bazyliki Maryi Wspomożycielki w Turynie urna zawierająca cenną relikwię Ks. Bosko. Ta rozpocznie długą peregrynację przez 130 krajów świata, w których jest obecny charyzmat salezjański.

Pierwszym etapem jest Lacjum, gdzie będzie przebywać przez dwa miesiące, by następnie przemierzyć Ocean i dotrzeć do Chile i Argentyny, aby dalej wędrować przez okres dwóch lat.

Znaczenie tej pielgrzymki w ten sposób zostało wyjaśnione przez Przełożonego Generalnego ks. Pascuala Cháveza Villanuevę: “Po pozytywnym doświadczeniu, związanym z peregrynacją relikwii św. Dominika Savio i po przejawach uznania, jakie dotarły, pomyślałem sobie, że byłoby pięknym i znaczącym, aby mógł przybyć nasz drogi Ks. Bosko do wszystkich krajów, w których działamy, i dać tylu młodym i rodzinom możliwość usłyszenia go bardziej z bliska”.

“Pielgrzymka ta – dodał Przełożony Generalny – przywołuje Kapitułę Generalną 26, w której przeżywaliśmy doświadczenie powrotu do Ks. Bosko, aby rozpocząć od niego i w ten sposób budować historię zbawienia i świętości. Dzisiaj, Ks. Bosko, najpiękniejszy dar, jaki Włochy dały młodzieży świata, chce udać się tam, gdzie znajdują się jego synowie, młodzież, prawdziwe światło i nadzieja przyszłości”.

Licznie zgromadzony tłum powitał przybywającą na podwórze urnę z odtworzoną figurą Ks. Bosko, znajdującą się w Bazylice Maryi Wspomożycielki, która zawiera relikwię świętego.

Przełożony Generalny odczytał formułę błogosławieństwa: “Panie, spraw, abyśmy za przykładem Ks. Bosko w każdej części świata, ponaglani przez jego obraz i jego nauczanie, szli zawsze śladami Pana, by ukształtował się w nas człowiek doskonały na pełne podobieństwo Chrystusa”.

Za: www.salezjanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda