XVI Sercańskie Dni Młodych

090520e.jpg „Błogosławieni cisi..” pod takim hasłem rozpoczną się w Pliszczynie k. Lublina w dniach od 22 do 27 czerwca 2009 r. kolejne XVI Sercańskie Dni Młodych.
Sercańskie Dni Młodych – to wyjątkowe spotkanie młodzieży, które ma miejsc zawsze na początku wakacji. Przez sześć dni młodzież z różnych zakątków Polski, mieszkając w namiotach, razem spotyka się, modli, bawi przeżywa swoją młodość w przyjaźni z Bogiem.

W tym po raz szesnasty zgromadzi się młodzież z całej Polski, aby w naszym budowaniu „cywilizacji miłości” podjąć temat ciszy, cichości, łagodności, pokory ale też wielkości, ufności Bogu a w końcu posiadania i bogactwa bycia sobą.
Sercańskie Dni Młodych to warsztaty taneczne, psychologiczne, plastyczne itd., to koncerty, zabawa, sportowe rozgrywki, to zaproszeni goście…ale SDM to przede wszystkim TY, PAN BÓG i nasza Wspólnota, którą w te dni tworzymy.
 
To w Pliszczynie możesz poczuć wieczną młodość Eucharystii, przeżyć spokojnie Sakrament Pokuty, poczuć radość i dume z tego że jesteś ochrzczony.
Jeśli przeczytałeś te słowa i w twoim sercu rodzi się nieśmiała myśl „ a może zaryzykować….” Poczuj się zaproszony(a) na to spotkanie! Czekamy i będzie nam miło Ciebie gościć. Jeśli odpowiadają ci nasze zasady, to zostaw swoją szkolną torbę, przeczytaj jeszcze raz regulamin, żeby niczego nie przeoczyć i wyrusz do Pliszczyna.