Home WiadomościArchiwum XXVI zwyczajna kapituła wyborcza Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej

XXVI zwyczajna kapituła wyborcza Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej

Redakcja
"W komunii przez słowo Boże" – pod takim hasłem w dniach od 26 do 29 kwietnia 2011 r. odbywa się XXVI zwyczajna kapituła wyborcza Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej.
Dzień pierwszy, będący czasem skupienia i nawrócenia, poprowadził br. Marek Przeczewski z bratniej Prowincji Warszawskiej. Kapitułę rozpoczęła celebracja Eucharystii o godz. 13, której przewodniczył i słowo wygłosił minister prowincjalny br. Jacek Waligóra, natomiast po południu miało miejsce nabożeństwo Intronizacji Słowa Bożego połączone z liturgią słowa. Tego dnia odbyła się również sesja wstępna kapituły.

 
Środa (27 kwietnia) była w całości dniem roboczym XXVI kapituły prowincjalnej „W komunii przez słowo Boże". Rozpoczęła ją jak zawsze modlitwa Liturgią godzin z katechezą przygotowaną przez br. Marka Przeczewskiego, następnie bracia zapoznali się ze sprawozdaniami: ministra prowincjalnego i  ekonomów. Po zaprezentowaniu sprawozdań był czas na dyskusję, pytań pod adresem relatorów. Pod wieczór miało miejsce wystąpienie braci przybyłych z Południowego Tyrolu oraz z Austrii, gdzie  również posługuje 25 Kapucynów Prowincji Krakowskiej. Tego dnia eucharystii przewodniczył br. Krzysztof Orzadowicz – przełożony Kustodii Bułgarii, homilię zaś wygłosił br. Grzegorz Romanowicz – Wiceprowincjał Ukrainy i Rosji.

Najbliższe dwa dni kapituły będą poświęcone zapoznaniu się z kolejnymi relacjami oraz wyborom nowego zarządu prowincji.
 
Więcej (zdjęcia oraz video) oraz sprawozdania z kolejnych dni kapituły na: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda