Home WiadomościArchiwum Zaproszenie: Studium Duchowości Franciszkańskiej

Zaproszenie: Studium Duchowości Franciszkańskiej

Redakcja
Na nowy cykl wykładów Studium Duchowości Franciszkańskiej 2011-2013 w Centrum Duchowości "Honoratianum" w Zakroczymiu zapraszają bracia kapycyni.

 
Celem Studium, które działa od 1984 roku, jest intelektualna i duchowa formacja franciszkańska: referentów powołaniowych, magistrów postulatu i nowicjatu, wychowawców junioratu, klerykatu oraz odpowiedzialnych za formację stałą.

Z SDF mogą też korzystać wszyscy członkowie Rodziny Franciszkańskiej. Studium jest otwarte dla zakonów i zgromadzeń franciszkańskich oraz dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Wykładowcami są bracia warszawskiej prowincji kapucynów, członkowie innych gałęzi Rodziny Franciszkańskiej i osoby świeckie. Wysłuchanie wykładów na przynajmniej pięciu semestrach daje prawo do złożenia pracy dyplomowej (pisemnej lub w formie dzieła sztuki) i otrzymania dyplomu ukończenia SDF.

"Studium Duchowości Franciszkańskiej trwa trzy lata. Każdego roku odbywają się dwa semestry: na wiosnę, w tygodniu po Niedzieli Miłosierdzia Bożego i jesienią, w trzecim pełnym tygodniu października" – informuje dyrektor Centrum Duchowości "Honoratianum" br. Tomasz Płonka OFMCap.

I semestr rozpoczyna się już 2 maja br. mszą świętą o godz. 11.00 pod przewodnictwem prowincjała kapucynów z Warszawy br. Marka Przeczewskiego OFMCap.

Zgłoszenia można nadsyłać do 30 marca br. pocztą zwykłą lub elektroniczną, na adres: [email protected] "Chętnych przyjmujemy tylko na początku cyklu" – dodaje br. Tomasz.

tp / red.

Na zdjęciu, uczestnicy poprzedniego cyklu wykładów SDF w Centrum Duchowości "Honoratianum" w Zakroczymiu / fot. T. Płonka OFMCap

 
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda