Home WiadomościArchiwum Zaproszenie: Światowiec – 100 premiera! (specjalne wydanie na Wielkaonoc)

Zaproszenie: Światowiec – 100 premiera! (specjalne wydanie na Wielkaonoc)

Redakcja
Podróż – nawet daleka – nie musi pozbawiać nas świątecznej atmosfery. Nieważne gdzie i wśród wyznawców jakiej religii się znajdziemy zawsze spotkamy ludzi zwróconych do Boga… To przesłanie autorów „Światowca” – Elżbiety i Andrzeja Lisowskich – którzy zapraszają na specjalne Wielkanocne, setne wydanie „Światowca”.

Przemierzają w nim Azję Południowo – Wschodnią, zaczynając podróż w położonym na środku jeziora Tonle Sap w Kambodży kościele katolickim (w pływającej wiosce Czong Knes). Odwiedzają m.in. katolickie świątynie Bangkoku. Wspominając przy tym niezwykłe obrzędy i święta buddyzmu, islamu i hinduizmu.

Wędrówka przez Indochiny wywołuje także wspomnienia m.in. z wędrówki Szlakiem św. Jakuba po hiszpańskiej Galicji, ze spotkania w Indiach z wielkim polskim misjonarzem (nominowanym do Nagrody Nobla, zmarłym w 2006 roku) ojcem Marianem Żelazkiem, impresji z pielgrzymki do Ziemi Świętej – nad Jezioro Genezaret.

Autorzy udowadniają, że religie nie dzielą a łączą ludzi. I że święta są ważną częścią religijnego rytuału, bo dzięki nim na nowo ustala się przymierze z Bogiem, potwierdza wiara. Dzieje się tak w chrześcijaństwie, judaizmie, islamie, hinduizmie, buddyzmie.


„Światowiec”

100 premier, od dwóch lat na antenie TVP INFO. Magazyn podróżników „Światowiec”. W każdą niedzielę rano o godz. 9.00. W bliski i daleki świat zapraszają Elżbieta i Andrzej Lisowscy – krakowscy podróżnicy i dziennikarze, autorzy turystycznych przewodników, członkowie prestiżowego The Explorers Clubu, laureaci m.in. nagrody ministra turystyki Tunezji „Złoty Jaśmin” i wiedeńskiego Złotego Medalu Straussa. Świat różnych kultur, przygody i marzenia… Premiera specjalnego wydania – „100 podróży ze Światowcem” – niedziela, 19 kwietnia 2009, godz. 9.00.

TVP INFO: niedziela (Wielkanoc), 12 kwietnia 2009, godz. 9.00 (premiera!!!)
TVP INFO: niedziela, 12 kwietnia 2009, godz. 23.58 (powtórka)
TVP INFO: poniedziałek (Wielkanoc), 13 kwietnia 2009, godz. 14.00 (powtórka)

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda