Home WiadomościArchiwum Zduńska Wola-Kalisz: Spotkanie przełożonych i proboszczów placówek oriońskich

Zduńska Wola-Kalisz: Spotkanie przełożonych i proboszczów placówek oriońskich

Redakcja
Tradycyjnie po Świętach Zmartwychwstania Pańskiego odbyło się spotkanie przełożonych i proboszczów z placówek oriońskich. Do Zduńskiej Woli 21 kwietnia br. zjechali się współbracia z Warszawy, Malborka, Kalisza, Czułowa.

Przyjechali także przedstawiciele z Międzybrodzia, Włocławka, Wołomina, Czarnej, Henrykowa, Łaźniewa, Rokitna, Brańszczyka oraz Białorusi.

Spotkanie rozpoczęła prelekcja pani doktor Moniki Przybysz z UKSW w Warszawie, która mówiła o różnych formach kryzysu, począwszy od medialnego skończywszy na kryzysach osobistych, jakie mogą spotkać także kapłanów pełniących kierownicze stanowiska w Zgromadzeniu. Pani Doktor w sposób przystępny i wręcz błyskotliwy przekonywała, że dobrze przeżyty kryzys może być wielką szansą nie tylko dla jednostek, ale i dla całego Zgromadzenia, by pójść w jakość, a nie w ilość. Prelekcja okazała się wspaniałym materiałem do późniejszych rozważań i dyskusji uczestników spotkania.

Drugi dzień poświęcony był pracy w grupach. Pochylano się nad problematyką dotyczącą znaków życia i śmierci tych rzeczywistości, w których pracujemy. Ponadto zastanawiano się co bardziej akcentować w naszej działalności jako orionistów i jaką przyjąć strategię personalną na najbliższe lata.

Posiedzenia przeplatane były momentami modlitwy i braterskich spotkań. Kulminacją spotkania był akt zawierzenia Prowincji polskiej św. Józefowi w Sanktuarium w Kaliszu. Po wysłuchaniu świetnej konferencji ks. doktora Andrzeja Latonia, uczestnicy odprawili Mszę św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr kan. Jerzy Jeżowski, ojciec duchowny Diecezji Kaliskiej. Po Mszy św. wszyscy współbracia odmówili akt zawierzenia św. Józefowi i podpisali się pod nim.

Spotkanie zakończył uroczysty obiad w Centrum Księdza Orione przy ul. Kościuszki w Kaliszu.

Za: www.orionisci.rel.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda