Home WiadomościArchiwum Ziemia Święta: Pięciu salezjanów zaproszonych na spotkanie z Papieżem

Ziemia Święta: Pięciu salezjanów zaproszonych na spotkanie z Papieżem

Redakcja
090513f.jpg W poniedziałek (11 maja) po znaczącej wizycie w Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu “Yad Vashem”, Papież Benedykt XVI spotkał się w Centrum “Notre Dame” z przedstawicielami religijnych wspólnot Izraela, a wśród nich z naczelnym rabinem i przewodniczącym wspólnoty muzułmańskiej oraz przywódcą wspólnoty Druzów.


Wśród zaproszonych znalazło się także pięciu salezjanów, którzy pracują w Ziemi Świętej i wnoszą swój wkład w dialog i ekumenizm: ks. Francis Preston, dyrektor Międzynarodowego Instytutu Teologicznego “Ratisbonne” w Jerozolimie; ks. Gianni Caputa, sekretarz Bilateralnej Komisji Stolica Apostolska-Ziemia Święta ds. ekonomicznych i prawnych: ks. Roberto Spataro, współpracownik arcybiskupa Antonio Franco w ramach Delegatury Apostolskiej ds. osoby Piusa XII i pomocy dla Żydów w czasie Holokaustu; ks. Piergiorgio Gianazza, ekspert ds. ekumenizmu i autor “Oriente Cristiano”, jednego z najbardziej kompletnych opracowań bibliograficznych na temat Kościołów Orientalnych, oraz ks. Maurizio Spreafico, inspektor MOR, który był wcześniej wśród witających Papieża na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie.
 
W czasie swojego przemówienia Papież podkreślił przede wszystkim znaczenie prawdy, jako zasadniczego elementu, który pomaga prowadzić dialog i budować pokój.
Wspólnota salezjańska z “Ratisbonne” będzie uczestniczyć we Mszy św. z Papieżem w Getsemani, która jest przewidziana po południu, a także w Nieszporach z zakonnikami z Nazaretu w czwartek (14 maja).
 
Niektórzy z kleryków z “Ratisbonne”, pochodzący z różnych inspektorii, będą zaangażowani w liturgię Mszy Papieskiej.
 

Za: www.salezjanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda