Zrobić kickflipa na deskorolce w świątyni

Należące do Kościoła anglikańskiego dawne opactwo benedyktyńskie Malmesbury, w brytyjskim hrabstwie Wiltshire, przekształci się niebawem w skatepark, przeznaczony do akrobacji na deskorolkach i wrotkach. W ten sposób anglikańscy duchowni zmierzają przyciągnąć do Kościoła młodych ludzi, choćby tylko na 3 dni.

Otwarcie tymczasowego skateparku w wnętrzu średniowiecznej budowli zaplanowano na 18 lutego przyszłego roku. Kościelne ławki zostaną usunięte z głównej nawy, a zamiast nich pojawią się drewniane rampy. Potężne kolumny w wnętrzu świątyni zostaną osłonięte specjalną gąbką, chroniącą amatorów deskorolek i wrotek przed skutkami ewentualnych zderzeń.

W zabytkowym budynku powstanie kawiarnia i scena, na której pojawią się artyści grający muzykę na żywo. Nie zbraknie kursów dla początkujących amatorów jazdy na desce. Młodzi ludzie dowiedzą się jednak nie tylko, jak zrobić soula i switcha, ale będą także mogli wziąć udział w warsztatach na temat planowania przyszłej kariery zawodowej lub relacji z otoczeniem – informuje miejscowy dziennik "Gazett&Herlad".

Pomysłodawcą przedsięwzięcia są przedstawiciele organizacji Christian Skaters UK.

Pastor opactwa ks. Neil Archer wyjaśnia, że wspólnocie bardzo zależy na młodych ludziach i parafia ma doświadczenie w urządzaniu specjalnych imprez dla nastolatków w czasie ferii zimowych. „To będzie znakomite doświadczenie dla miejscowych deskorolkowców i wrotkarzy. Myślę, że rodzice będą zadowoleni, widząc jak ich dzieci kręcą się wokół kościoła”- zaznacza

Opactwo Malmesbury zostało założone w VII wieku, przez Andhelma, bratanka króla Ina z Wessex. Było to niegdyś jedno z głównych europejskich centrów nauki i oświaty. Obecny budynek, będący tylko niewielką częścią pozostałą po oryginalnej budowli, został konsekrowany w roku 1180. Niegdyś przybywały tu liczne pielgrzymki do grobowca św. Andhelma.

za: www.niedziela.pl