Żyrardów: „Uwierz w siebie!”

salezjanie_logo.jpg Czas ferii można przesiedzieć przed telewizorem, albo wziąć udział pięknej zimowej przygodzie. Taką przygodę przeżyła przeszło stuosobowa grupa dzieci i młodzieży Oratorium św. Jana Bosko, działającym przy salezjańskiej parafii pw. Świętych Cyryla i Mtedego w Żyrardowie. Dziesięciodniowe półkolonie odbywały się pod hasłem "Uwierz w siebie!".
Każdego dnia uczestnicy półkolonii, podzieleni na grupy wiekowe, oglądali fragment filmu animowanego pt.: „Tupot małych stóp”, który był punktem wyjścia do rozmów o wartościach chrześcijańskich w codziennym życiu, o przyjaźni, talentach i indywidualności.

W programie ferii znalazło się także wiele rozmaitych atrakcji – wyjście do kina na film „Artur i Minimki – zemsta Maltazara”, do sali zabaw "Cherubinek" i "Ucieszkowo", a także na halę sportową i pływalnię, gdzie poza zabawą w wodzie można było wziąć udział w zawodach pływackich i pokazach ratownictwa wodnego. Nie zabrakło zimowych szaleństw na śniegu i żyrardowskim lodowisku. Odbyła się także wyprawa do Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, gdzie dzieci mogły obejrzeć wystawę biżuterii współczesnej, a także własnoręcznie wykonać biżuterię pod okiem specjalisty.

Uczestnicy półkolonii rozpoczynali i kończyli dzień śpiewem, mieli czas na zajęcia i konkursy plastyczne oraz bal karnawałowy. Na zakończenie zimowiska odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Tomasza Zielińskiego, kierownika Oratorium. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zdjęcia, słodkie upominki i inne nagrody rzeczowe.

Półkolonie nie mogłyby się odbyć bez zaangażowania całej wspólnoty oratoryjnej. Trud animatorów i serce włożone w prowadzenie zajęć zostało docenione przez wspólny wyjazd na stok narciarski do Szwajcarii Bałtowskiej.

Półkolonie dla najmłodszych to już wieloletnia tradycja salezjańskiego oratorium – propozycja dla tych, których nie stać na wyjazd poza Żyrardów.

TZ

Za: www.salezjanie.pl.