Home Wiadomości Argentyna: spotkanie regionalne misjonarzy

Argentyna: spotkanie regionalne misjonarzy

Redakcja

Spotkania regionalne weszły już na stałe do kalendarza redemptorystów w Argentynie. Ojciec Henryk Kaczocha – wiceprowincjał przemierza tysiące kilometrów, aby spotkać się ze współbraćmi, którzy pracują w wielu zakątkach Argentyny.

W czasie ich trwania dzieli się z nami tym wszystkim, czym żyje ta południowoamerykańska jednostka Zgromadzenia, jak również tym co jest aktualne dla redemptorystów na całym świecie.

W dniach 19 i 20 maja współbracia pracujący w Patagonii (wspólnoty z Esquel, Lago Puelo i Gobernador Costa) spotkali się na wspólnej modlitwie i dzieleniu się tym wszystkim, co przeżywamy jako misjonarze pracujący na „końcu świata”. Ojciec Henryk zachęcił nas do refleksji nad tematami związanymi z mijającym sześcioleciem, restrukturyzacją i zbliżającą się szybkimi krokami Kapitułą Generalną. Podjęliśmy wspólnotową refleksję nad kwestionariuszem, który ma ułatwić przygotowanie nadchodzącej kapituły. Spotkanie było bardzo owocne.

Aktualnie w Patagonii pracuje siedmiu redemptorystów. Trzej z nich należą do Prowincji Warszawskiej. Są nimi ojcowie: Andrzej Ćwik (nazywany popularnie „Santiago”) – znawca i miłośnik patagońskiej pustyni i Wojciech Kusek (znany jako „Adalberto”) ze wspólnoty w Gobernador Costa. Warto wiedzieć, że jest to wspólnota najdalej wysunięta na południe w całym Zgromadzeniu Redemptorystów. Tym trzecim jest o. Dariusz Pabiś, który pracuje w Lago Puelo. Z owych siedmiu „patagońskich” współbraci tylko dwóch to Argentyńczycy.

O. Dariusz Pabiś C.Ss.R

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda