Home Wiadomości Benedyktyni: Przewodnik po opactwie i okolicy

Benedyktyni: Przewodnik po opactwie i okolicy

Redakcja

Benedyktyni przybyli do Lubinia w Wielkopolsce w latach 70. XI wieku z opactwa św. Jakuba w Leodium – obecnie Liège w Belgii.

To pierwsze słowa wydanego niedawno przewodnika po opactwie oraz gminie Krzywiń, na terenie której ono się znajduje. Odwiedzający nas pielgrzymi i turyści pytają o historię i teraźniejszość zabytkowego klasztoru i kościoła. Przybysze z daleka często szukają też informacji o okolicach Lubinia. Dokąd można pojechać? Co zobaczyć? Gdzie wypocząć? Oczywiście dzielimy się z nimi wiedzą na temat tego miejsca, które jest naszym domem – oprowadzanie grup wycieczkowych należy do stałych zajęć niektórych mnichów.

Nowy przewodnik stwarza jednak dodatkową możliwość samodzielnego odkrywania Lubinia i okolic, a także pozwala zabrać zdobytą wiedzę z sobą. Skromne rozmiary książeczki (40 niewielkich stron) rekompensuje staranność, z jaką wrocławskie Wydawnictwo ZET wykonało swoją pracę, oraz duża ilość zamieszczonych w niej fotografii.

Za: www.benedyktyni.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda