Home Wiadomości Bible-ing na rynku krakowskim

Bible-ing na rynku krakowskim

Redakcja

Na krakowskim Rynku Głównym odbył się bible-ing. Jest to piętnastominutowa medytacja wybranego fragmentu Pisma św. w przestrzeni publicznej. W wydarzeniu wzięło udział 25 osób, głównie sióstr zakonnych. Modlitwie przewodniczył o. Paweł Beń SJ.

Najczęściej uczestnicy akcji umawiają się w ściśle określonym miejscu i czasie. Następnie siadają plecami do siebie i rozważają dany fragment. Później następuje wspólne dzielenie się słowem Bożym.

Bible-ing nie jest jednak rodzajem happeningu. Wydarzenie odbywa się bez transparentów, bez zaczepiania ludzi – ma to być trwanie w kompletnej ciszy tam, gdzie jest największy ruch, hałas i pośpiech.

“Chcemy wysłać w ten otaczający nas świat sygnał, że można z Pismem św. wyjść nawet na ulicę i tam je czytać i rozważać, nie przeszkadzając przy tym innym” – powiedział KAI o. Paweł Beń SJ.

Pomysłodawcami bible-ingu są członkowie Wspólnoty św. Jana z jezuickiego Duszpasterstwa Akademickiego DĄB w Warszawie. Podobne rozważania słowa Bożego odbyły się już także w Trójmieście i Lublinie.

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda