Home Wiadomości Biblia o finansach

Biblia o finansach

Redakcja

Edukacja Finansowa CROWN, kapucyńska parafia w Wołczynie oraz Wspólnota biblijna „Góra Błogosławieństw” zapraszają na konferencję “Biblia o finansach”. Konferencje te odbyły się już w kilku największych miastach w Polsce. 16 marca odbędzie się ona w Wołczynie.

Patronat Honorowy nad konferencją objęli: Jego Ekscelencja Biskup Kaliski ks. Edward Janiak, oraz Burmistrz Miasta Wołczyn Jan Leszek Wiącek.

Patronat specjalny sponsorzy: Lesaffre Polska S.A., “Kwiaty u Agaty”, Bank Spółdzielczy w Wołczynie.

Patronat Medialny: Opiekun dwutygodnik diecezji kaliskiej, Gość Niedzielny, Radio Plus- Opole.

Edukacja Finansowa CROWN w Polsce organizuje jednodniowe konferencje „Biblia o finansach”, aby dotrzeć z Bożymi wskazówkami na temat zarządzania pieniędzmi do ludzi w różnych miastach całego kraju. Jak zabezpieczyć się przed skutkami kryzysu finansowego? Jak wyjść z długów? W jaki sposób zaplanować domowy budżet? Jak związać koniec z końcem? Kiedy inwestować i na co oszczędzać?

Treść
Edukacja Finansowa CROWN to działalność edukacyjna skierowana do każdego, prowadzona w oparciu o chrześcijańskie wartości, mająca na celu pomoc w zarządzaniu finansami. Obejmuje ona edukację w zakresie wychodzenia z długów, kształtowania nawyków w planowaniu wydatków i podejściu do budżetu rodzinnego, jak również do oszczędzania i wydawania pieniędzy. Szkolenia są prowadzone w systemie wykładowym oraz warsztatowym. Obejmują m.in. tematy:

Na czym polega Boża i nasza odpowiedzialność w kwestii pieniędzy i pracy? Przedstawienie biblijnych zasad na temat mądrego wydawania pieniędzy czyli gdzie szukać mądrej rady i jak zapanować nad wydatkami? Co powinniśmy wiedzieć na temat długu?  I inne.
Podczas konferencji każdy z uczestników otrzymuje Podręcznik Konferencyjny, który liczy około 50 stron. W podręczniku znajdują się zarysy wykładów i miejsca na notatki.

Udział w konferencji polega na słuchaniu i ewentualnie włączeniu się do krótkich dyskusji, a po konferencji chętni mogą indywidualnie pracować w domu według wskazówek udzielonych przez wykładowców. Dla wielu osób udział w konferencji jest bardzo inspirujący i pragną pogłębić zrozumienie usłyszanych treści poprzez uczestnictwo w kilkutygodniowym kursie finansowym lub kursie liderów Crown. W powyższych wykładach kryją się również inne treści, które przez udział w kursach finansowych lub literaturę można pogłębiać.

Wykładowcy, którzy są przedsiębiorcami, bankowcami i księgowymi należą do Edukacji finansowej CROWN to praktycy, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniem w naszej polskiej rzeczywistości.  Konferencja pomaga zrozumieć właściwe i odpowiedzialne  podejście do pracy, do przełożonych, do swoich obowiązków, a także przełożonych wobec pracowników. Jednym z obszernie omawianych tematów jest „dług” – Przedstawione są dane o sytuacjach zadłużenia w województwach Polski oraz o indywidualnych sposobach wyjścia z długu, również o sposobach oszczędzania w gospodarstwach domowych.

Czas trwania i koszt
Najbliższy termin konferencji to 16.03.2013 r. Konferencja trwa jeden dzień. Koszt konferencji bez obiadu wynosi 40 zł. Obiad jako opcja dodatkowa możliwa dla wszystkich -10 zł.  Dla małżeństwa koszt konferencji to razem od obu osób bez obiadu 70 zł. ( z jednym podręcznikiem konferencyjnym).

Podstawowy plan kursu:  Sobota 9.00 – rejestracja, 9.30 – rozpoczęcie konferencji, około 17.30 – zakończenie konferencji ( w trakcie obiad i przerwy kawowe i poczęstunek).
Koszt zawiera cenę podręcznika konferencyjnego, poczęstunków kawowych i ciasta, oraz koszty organizacyjne. Istnieje możliwość dofinansowania – w takim wypadku prosimy o kontakt osobisty lub mailem : [email protected]

Adresaci
Każdy kto na co dzień ma do czynienia z pieniędzmi, zarówno przedsiębiorca jak i gospodyni domowa.

Uczestnictwo w konferencji „Biblia o finansach” może być okazją do spojrzenia przez pryzmat Słowa Bożego na wymiar ekonomiczny swojego życia. Jak często mamy okazję to czynić? Ilu z nas zastanawia się nad tym co wspólnego mają pieniądze z życiem wiecznym? Może warto się zatrzymać na chwilę i zastanowić, może warto pomyśleć o pieniądzach nie w kategoriach kupowania i sprzedawania, ale w kategoriach jak ich używać na sposób Boży? Może warto wzbudzić w sobie tęsknotę do wolności finansowej i poznać rozwiązania, które mogą nas zbliżyć do takiej wolności. Każdego gorąco zachęcam do otwarcia swojego umysłu i serca na to co na temat pieniędzy ma nam do powiedzenia Pismo Święte. Nawet jeśli podobnie jak ja wcześniej kierowaliśmy się wskazaniami biblijnymi to Bóg zawsze może poruszyć to co do tej pory nie odkryte. Warto wiedzieć więcej i widzieć szerzej.

Zgłoszenia
O rejestracji na konferencję decyduje kolejność uiszczonych wpłat na poniższe konto  lub gotówką w gabinecie parafii (drzwi obok kancelarii parafialnej) w dniach od 11-12, 18-19, 25-26 luty 2013 w godz. od 14.00-15.00. Rezygnacji z konferencji można dokonać do 01.03.2013 r. Po tym czasie dokonane wpłaty nie będą zwracane. Obiad można zamówić wpłacając 10 zł do 12.03.2013 r.

Zapisy do Anny Czuczwara [email protected] Informacja telefoniczna: 602-743-317; 531-479-999.

Wpłaty na konto: Ruch Nowego Życia, 02-798 Warszawa, ul. Polnej Róży 1C
14 2130 0004 2001 0252 4254 0002 z dopiskiem BoF Wołczyn

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda