Home Wiadomości Buenos Aires. Nagrodzony musical o św. Maksymilianie.

Buenos Aires. Nagrodzony musical o św. Maksymilianie.

Redakcja

św. Maksymilian KolbeDnia 31 sierpnia 2015 r. w „Złotym Salonie” Pałacu Parlamentu Miasta Buenos Aires – Stolicy Argentyny, posłanka Victoria Morales Gorleri – Prezydent Komisji Wychowania, Wiedzy i Technologi – udekorowała Nagrodą Kultury musical „Kolbe – Solo en Amor crea” („Kolbe – Tylko Miłość jest Twórcza”) – dzieło muzyczno-wokalne pod dyrekcją Carlos Abregu i Angel Mahler.

Po przywitaniu oficjalnym władz kościelnych, świeckich i zebranych gości w Salonie Parlamentu, głos zabrał o. Jerzy Jacek Twaróg OFM – rektor polskiej misji katolickiej w Argentynie, który przedstawił postać św. Maksymiliana Kolbe – polskiego męczennika obozu Auschwitz.

W uroczystości wzięli udział autorzy i artyści musicalu, którzy wcielili się w postacie historii, która opowiada o życiu i męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana, zakonnika i męczennika obozu koncentracyjnego Auschwitz w czasie II wojny światowej. W czasie wieczoru w Parlamencie artyści wykonali kilka utworów wokalnych ze scen musicalu. Na zakończenie uroczystości artysci musicalu „Kolbe…” wykonali hymn ŚDM 2016 – „Błogosławieni miłosierni” w wersji hiszpańskiej.

„Kolbe – Solo en Amor crea” – to musical, który powstał w Buenos Aires w 1999 r. W ostatnich latach występował na wielu scenach teatralnych na terenie całej Argentyny i uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie (2011) i w Rio de Janeiro (2013). W przyszłym roku 2016 musical „Kolbe” z Buenos Aires zaśpiewa w Krakowie hymn Światowych Dni Młodzieży: „Bienaventurados, misericordiosos” („Błogosławieni Miłosierni”).

O. Jerzy Jacek Twarog OFM
Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda