Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego na świecie Czuwanie młodych zakonników na Placu św. Piotra

Czuwanie młodych zakonników na Placu św. Piotra

Redakcja

RVWczoraj wieczorem na placu  św. Piotra odbyło się czuwanie modlitewne, w którym udział wzięły tysiące młodych zakonników i zakonnic.

W ten sposób zostało otwarte Pierwsze Światowe Spotkanie Młodych Osób Konsekrowanych, które potrwa w Rzymie do najbliższej soboty. Czuwanie rozpoczęło się procesją 50 zakonników ze świecami, symbolizującymi 50 lat od zakończenia Soboru Watykańskiego II, który dał silny impuls odnowie życia konsekrowanego w Kościele. W centrum placu umieszczono obraz Matki Bożej.

„Podczas tego czuwania modlitewnego zachęcam, byśmy zbliżyli się do Maryi, Matki Boga i Kościoła, która tak jak my była osobą  poświęconą Bogu. Niech Jej radość i wierność w podążaniu za Panem napełni nas samych radością i wiernością” – powiedział kard. Braz de Aviz, prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Na jutro przewidziane jest spotkanie z Papieżem młodych zakonnic i zakonników, którzy przyjechali do Rzymu w ramach obchodów Roku Życia Konsekrowanego.

dw/ rv

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda