Home Wiadomości Dąbrowa Górnicza: wspólny opłatek na „Górce”

Dąbrowa Górnicza: wspólny opłatek na „Górce”

Redakcja

W niedzielę 11 stycznia u franciszkanów w Dąbrowie Górniczej miało miejsce spotkanie opłatkowe wspólnot i stowarzyszeń parafialnych.

Spotkanie, poprzedzone Eucharystią sprawowaną przez o. Radosława Kramarskiego, zgromadziło posługujących w parafii i sanktuarium franciszkanów oraz członków istniejących w gołonoskiej parafii wspólnot i stowarzyszeń – Żywego Różańca, „Rycerstwa Niepokalanej”, III-go Zakonu Franciszkańskiego Świeckich, Kręgu Biblijnego.

Był to radosny czas dzielenia się posiłkiem i z serca płynącymi życzeniami, przeplatany wspólnym śpiewem kolęd. Pozwolił on doświadczyć zgromadzonym, jak ważne jest bycie we wspólnocie, jak owocna może być praca w zgodnym działaniu, jak miła jest Bogu autentyczna wzajemna troska w parafialnych wspólnotach.

Ten klimat szczerych i pozytywnych emocji, obecnych w czasie spotkania opłatkowego u OO. Franciszkanów, był dobrym wejściem w nowy rok wspólnej pracy pastoralnej.

Jerzy Mickiewicz/red.

foto: Jerzy Mickiewicz

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda