Home Wiadomości Dawna muzyka wokół psalmów

Dawna muzyka wokół psalmów

Redakcja

Festiwal Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni” już po raz dwudziesty pierwszy odbędzie się w sierpniu w Jarosławiu. Opiekę duchową sprawują nad nim dominikanie.

Głównym organizatorem festiwalu, który odbędzie się w dniach od 18 do 25 sierpnia, jest jarosławskie Stowarzyszenie „Muzyka Dawna”, a współorganizatorami tutejszy klasztor ojców dominikanów. Tegoroczna edycja poświęcona będzie biblijnym psalmom.

W ramach festiwalu codziennie odbywać się będą koncerty  w jarosławskich kościołach: dominikańskiej bazylice Matki Bożej Bolesnej, kolegiacie Bożego Ciała, ojców franciszkanów, sióstr benedyktynek oraz cerkwi greckokatolickiej.

Każdy dzień festiwalowego tygodnia to nie tylko codzienny, wieczorny koncert, ale także seminaria, warsztaty i wspólna celebracja liturgii.

Od początku istnienia festiwalu opiekę duchową nad nim sprawują dominikanie: prowadzą warsztaty chorału gregoriańskiego i codzienną liturgię godzin. W zeszłorocznej edycji sprawowano także mszę świętą w rycie dominikańskim.

Szczegółowe informacje na www.festiwal.jaroslaw.pl.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda