Home Wiadomości Demokratyczna Republika Konga – Igrzyska Salezjańskie 2013

Demokratyczna Republika Konga – Igrzyska Salezjańskie 2013

Redakcja

Młodzi z wszystkich placówek salezjańskich znajdujących się na terenie prowincji Katanga, wraz z młodzieżą z parafii prowadzonych przez salezjanów, uczestniczą w edycji 2013 Igrzysk Salezjańskich na obiektach sportowych “Miasteczka Młodzieży” w Lubumbashi.

Impreza, która rozpoczęła się 10 dni temu, zakończy się jutro.

W dniach 20-21 kwietnia zgromadzili się i rywalizowali ze sobą ludzie młodzi z parafii i oratoriów, a następnie, w kolejny weekend, 27-28 kwietnia, dzieci i młodzież ze szkół salezjańskich. W obu tych przypadkach młodzi, zmotywowani i zdeterminowani co do tego, by do domu wrócić z pucharem, brali udział w różnych dyscyplinach, odznaczając się wielkim duchem sportowym i poprawnym zachowaniem.

Zawody sędziowali młodzi salezjanie z Instytutu teologicznego “Św. Franciszek Salezy”, Intytutu filozoficznego „Św. Jan Bosko” w Kansebula, a także młodzi ze szkółki piłki nożnej im. św. Jana Bosko. Natomiast imprezy towarzyszące, z tańcami i piosenkami, przygotowali młodzi gospodarze z Lubumbashi.

Edycja 2013 okazała się jeszcze lepsza od poprzedniej, co jest wskaźnikiem ciągłego rozwoju zarówno pod względem jakości, jak i profesjonalności tej imprezy. Każda z drużyn była dumna z własnego stroju, a wyposażenie każdego zespołu zostało ocenione przez wszystkich jako bardzo dobre.

Jakkolwiek zawody są kontynuowane: wczorajszego popołudnia odbyły się niektóre z rozgrywek; dzisiaj, we wtorek 30 kwietnia, rozegrane są ćwierćfinały  – w kategorii szkół, jak i parafii i oratoriów; półfinały i finały są przewidziane jutro, 1 maja.

Puchary zwycięskim drużynom będą wręczać przełożeni Inspektorii Afryki Środkowej salezjanów i córek Maryi Wspomożycielki: ks. Jean-Claude Ngoy i s. Bernardette Chongo Cola.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda