Dominikanie: Ciacho dla dzieci z Limy

Dzieciom ze slumsów Limy ma pomóc wielkopostna akcja „Ciacho za ciacho”, którą przeprowadzą studenci z grupy charytatywnej „Szpunt” przy Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim „Beczka” w Krakowie.

Odbywająca się w Adwencie i Wielkim Poście akcja „Ciacho za ciacho” – to całodniowy kiermasz książek i wypieków cukierniczych. Najbliższy taki kiermasz studenci ze „Szpuntu” przeprowadzą 17 marca na krużgankach krakowskiego klasztoru.

„Cały dochód z »Ciacha« przekażemy Piotrowi Małachowskiemu stacjonującemu w Limie i wspierającemu tamtejszą najuboższą ludność. Fundusze zostaną przeznaczone na budowę Dziecięcego Domu w slumsach Arenal Alto w dzielnicy Villa Maria del Triunfo na południu peruwiańskiej stolicy” – mówi Dariusz Papierniak ze „Szpuntu”.

W slumsach w tej dzielnicy mieszka prawie dziesięć tysięcy osób, z których większość stanowią dzieci. Budynek posłuży między innymi jako żłobek, świetlica dla starszych dzieci, biblioteka i czytelnia, kaplica, punkt pomocy, plac zabaw oraz miejsce lokalnych wydarzeń.

„Poza tonami wszelkiego kalibru wypieków oraz stosami książek, atrakcją będzie wypasiona kawiarenka, a w niej wyśmienite gofry z przeróżnymi dodatkami, ciepłe napoje oraz plastry ananasa, zupełnie jak na peruwiańskim bazarze. Przyjdź i pomóż nam pomagać!” – zaprasza Dariusz Papierniak do udziału w najbliższym kiermaszu.

Podczas adwentowej akcji „Ciacho za ciacho” zebrano ponad 26 tysięcy złotych na budowę przedszkola i kaplicy w wiosce Mafi Tove w południowo-wschodniej Ghanie. W przedsięwzięciu tym członkowie „Szpuntu” współpracują z Misjonarzami Kombonianami, którzy pomagają tamtejszej społeczności w tym zachodnioafrykańskim kraju.

Za: www.dominikanie.pl.