Home Wiadomości Dominikanie: Jarmark też dla dzieci

Dominikanie: Jarmark też dla dzieci

Redakcja

Puszczanie mydlanych baniek, lepienie z papieru, czytanie książek z ojcami dominikanami i bezkarna zabawa w błocie – w Strefie Dziecka na Jarmarku Świętego Jacka.

Dobroczynny Jarmark odbędzie się 17 i 18 sierpnia przy klasztorze dominikanów na warszawskiej Starówce. Celem imprezy jest zgromadzenie funduszy na pomoc dla najbiedniejszych rodzin z całej Polski, objętych wsparciem Grupy „Charytatywni Freta”, która działa przy stołecznym klasztorze.

Nieodłączną częścią Jarmarku Świętego Jacka jest Strefa Dziecka, która znajdzie swoje miejsce w ogrodzie dominikańskiej Fundacji „Sto Pociech” przy ul. Freta 20/24a.

„Ogrodem zawładną dzieci twórczo animowane przez specjalistów, a rodzice znajdą tam chwile wytchnienia na leżakach i miękkich poduchach. Wstęp na Strefę Dziecka jest bezpłatny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Przewidziano aktywności dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, ale maluchy jak zawsze też są mile widziane” – mówi Weronika Smolarkiewicz-Lendzion z biura organizacyjnego Jarmarku.

Wstęp do Strefy Dziecka jest bezpłatny, nie obowiązują też wcześniejsze zapisy. „Przewidziano aktywności dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, ale maluchy jak zawsze też są mile widziane” – tłumaczy Weronika Smolarkiewicz-Lendzion.

Strefie Dziecka towarzyszyć będzie promocja dwóch książek wydanych przez oficynę „W drodze”: Katarzyny Chmiel-Gugulskiej „Legenda o świętym Jacku Odrowążu” oraz Zofii Staneckiej „Świat według Dziadka”. Z prezentacją drugiego z tytułów związany będzie konkurs literacki dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat – „Moja przygoda z dziadkiem”.

Dla najmłodszych uczestników Jarmarku organizatorzy przygotowali także mnóstwo innych atrakcji, a wśród nich: puszczanie gigantycznych baniek mydlanych, możliwość podpatrzenia pracowni lalek oraz warsztatu radiowca i fotografa, a także lepienie z masy papierowej i zabawy w błocie.

Organizowany przez Grupę „Charytatywni Freta” dobroczynny Jarmark Świętego Jacka związany jest z obchodzonym 17 sierpnia wspomnieniem liturgicznym Świętego Jacka Odrowąża, który w XIII wieku sprowadził Zakon Kaznodziejski do Polski.

Szczegółowy program Jarmarku Świętego Jacka dostępny jest na stronie: http://www.jarmarkjacka.blogspot.com oraz www.facebook.com/jarmarknafreta.

Redakcja Dominikanie.pl objęła patronem medialnym tegoroczny Jarmark.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda