Home Wiadomości Dominikanie: Podziękują za pontyfikat

Dominikanie: Podziękują za pontyfikat

Redakcja

W dominikańskich kościołach odprawione zostaną msze dziękczynne za pontyfikat Benedykta XVI.

28 lutego wieczorem Ojciec Święty zakończy sprawowanie urzędu papieskiego. Tego dnia wierni na całym świecie będą dziękować za ośmioletni pontyfikat Benedykta XVI, który ogłosił abdykację z powodu podeszłego wieku i słabnących sił fizycznych.

W dniu papieskiej abdykacji dziękczynne msze święte za obecny pontyfikat odprawione zostaną o godz. 18 w dominikańskich kościołach w Jarosławiu, Lublinie, Szczecinie, Katowicach, a także na warszawskim Służewie oraz w Hermanicach.

Podczas uroczystych liturgii wierni będą modlić się też o „dobry wybór nowego papieża”. Ojcowie dominikanie w Szczecinie zachęcają także do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji całego Kościoła i ustępującego papieża.

W poznańskim kościele Matki Bożej Różańcowej dominikanie będą dziękować z poznaniakami za pontyfikat Benedykta XVI podczas mszy o godz. 19. Po mszy odbędą się cztery krótkie wykłady poświęcone nauczaniu Josepha Ratzingera – Benedykta XVI, które wygłoszą ojcowie: Wojciech Dudzik, Łukasz Wiśniewski, Cyprian Klahs i Roman Bielecki.

W ostatnim dniu pontyfikatu Benedykta XVI studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka” w Krakowie wraz ze swoim duszpasterzem, o. Maciejem Okońskim modlić się będą podczas uroczystej mszy w uniwersyteckiej kolegiacie Świętej Anny. Liturgię poprowadzi o godz. 19.30 biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, Grzegorz Ryś.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda