Dominikanie: Rekolekcje nie tylko dla studentów

Rekolekcjami rozpoczynają Adwent dominikańskie duszpasterstwa akademickie w Krakowie i Łodzi. Rekolekcje także u gdańskich i szczecińskich dominikanów.

W krakowskiej „Beczce” nauki rekolekcyjne zatytułowane „Uświęceni w Duchu” wygłosi od 1 do 4 grudnia dyrektor dominikańskiego Instytutu Świętego Tomasza w Kijowie, o Wojciech Surówka. Pierwszego dnia rekolekcje rozpoczną się na mszy świętej o godz. 20.20, w kolejne dni – o godz. 19.30.

W pierwszą niedzielę Adwentu ruszają też rekolekcje akademickie w łódzkim kościele dominikanów. Wygłosi opiekun tamtejszego Duszpasterstwa Akademickiego „Kamienica”, o. Adam Wyszyński. Nauki głoszone będą 1 grudnia o godz. 19, a 2 i 3 grudnia – o 18.30.

O. Wyszyński zapowiada, że w czasie rekolekcji zatytułowanych „Sekularyzacja świata” spróbuje odpowiedzieć na pytania: „Czy w dzisiejszych czasach to co święte rzeczywiście ustępuje miejsca temu, co świeckie? Kto jest inicjatorem sekularyzacji? Jakie są jej zagrożenia? Jak pozostać wierzącym w świecie nastawionym na przyjemność i konsumpcję? Czy my, chrześcijanie, damy radę uświęcić świat?”

„Narodzić się na nowo by wielbić” – to hasło adwentowych rekolekcji wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, które odbędą się od 2 do 5 grudnia w kościele dominikanów w Szczecinie. Wygłoszą je dwaj dominikanie: o. Tomasz Alexiewicz i o. Paweł Pawlikowski. Nauki codziennie na mszy o godz. 18, a po Eucharystii modlitwa uwielbienia i uzdrowienia.

Podczas Adwentu szczecińscy dominikanie organizują także rekolekcje dla młodzieży i studentów, które rozpoczną się 15 grudnia, a wygłosi je przeor gdańskiego klasztoru – o. Marcin Mogielski.

Dominikanin ze Szczecina, o. Grzegorz Łukawski wygłosi natomiast w dominikańskim kościele Świętego Mikołaja w Gdańsku dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych i rozwiedzionych. Odbędą się one od 2 do 4 grudnia podczas mszy o godz. 19.

Za: www.dominikanie.pl.