Home Wiadomości Dominikanie: Studenci bawią się po polsku

Dominikanie: Studenci bawią się po polsku

Redakcja

„Kocham Cię Polsko!” – takie hasło dla zabawy karnawałowej wybrali studenci z Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Studnia” na warszawskim Służewie.

Uczestnicy zabawy, która odbędzie się 2 lutego w siedzibie duszpasterstwa, zobowiązani są do przebrania się za postaci z polskiego sportu, polityki, show biznesu bądź przywdziania stroju regionalnego.

„Jesteś fanem któregoś z polskich sportowców, a może lubisz wąsy Lecha Wałęsy – pokaż to w swoim stroju! Rozbawia cię do łez jedna z polskich gwiazd, a może inspiruje i budzi respekt lub po prostu kochasz polskie morze? Chcesz być Ślązakiem albo Kaszubem? Nic nie stoi na przeszkodzie!” – podpowiadają organizatorzy.

„Czeka przed nami też nie lada wyzwanie, gdyż jak wiemy Polska słynie ze swej gościnności, dlatego też Panie prosimy o przyniesienie czegoś do jedzenia – zdecydowanie mile widziane różne polskie potrawy, Panów – o napoje, żeby pragnienie nas nie pokonało” – dodają organizatorzy. Zaznaczają przy tym, że zabawa jest bezalkoholowa.

Studenci z dominikańskiej „Studni” urządzają zabawy karnawałowe od lat. Za każdym razem wymyślają inne hasło zabawy i w nawiązaniu do niego dopasowują przebrania.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda