Duszpasterz „Beczki” objaśnia modlitwę różańcową

Komentarze do wszystkich części różańca publikował będzie przez cały październik na Stacji7.pl dominikanin ojciec Maciej Okoński.

Duszpasterz akademicki krakowskiej „Beczki” będzie zamieszczał swoje teksty na portalu w dni, w które przypada rozważanie danej tajemnicy – np. we wtorki i piątki komentował będzie tajemnice bolesne.
„Autor próbuje podać klucz, do zrozumienia poszczególnych części i pisze krótkie medytacje do każdej z tajemnic” – tłumaczy Judyta Syrek ze Stacji7.pl.

„Jezus upada na kolana w modlitwie, prosząc swojego Ojca, by oddalił od niego cierpienie i śmierć. Przecież znamy to uczucie bardzo dobrze. Nikt nie chce przeżywać cierpienia. Gdy mnie ono dotyka, chcę je z całą mocą odrzucić” – komentuje o. Okoński tajemnicę konania Jezusa w Ogrójcu.

Ponadto w każdy poniedziałek października Stacja7.pl wyemituje krótki film video, który ma pomóc na nowo odkryć znaczenie modlitwy różańcowej. W każdym z odcinków o. Okoński odpowie na jedno z czterech pytań: Gdzie i jak odmawiać różaniec? Co zrobić z nudą podczas modlitwy?

Dlaczego Matka Boża chce, żebyśmy odmawiali różaniec? I jak się modlić, żeby nasza modlitwa przyniosła duże owoce?

Za: www.dominikanie.pl.