Home Wiadomości Dzień Evangelium vitae

Dzień Evangelium vitae

Redakcja

Na 15 i 16 czerwca zaplanowano w Rzymie, z okazji Roku Wiary, Dzień Evangelium vitae. Wydarzenie to ma podkreślić zaangażowanie Kościoła w obronę godności ludzkiego życia.

Dzień Evangelium vitae otworzą katechezy w różnych językach w sobotę 15 czerwca przed południem. Dla grup z Polski katechezę wygłosi abp. Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych, w kościele San Salvatore in Lauro o godz. 9.30. Tego samego dnia po południu, o godz. 14.30, grupy z Polski będą miały możliwość odbycia pielgrzymki do Grobu św. Piotra.

Wieczorem, o godz. 20.30, wzdłuż via della Conciliazione odbędzie się procesja ze świecami, aby zwrócić uwagę na kwestię poszanowania życia ludzkiego i jego nienaruszalnej wartości.

W niedzielę 16 czerwca o godz. 10.30 Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył Eucharystii na Placu św. Piotra wraz ze wszystkimi środowiskami obrońców życia, wolontariuszami, a także osobami chorymi.

Za: www.episkopat.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda