Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego w Polsce Dzień wspólnoty obydwu Zgromadzeń

Dzień wspólnoty obydwu Zgromadzeń

Redakcja

www.misjonarze.orgW Uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, 13 czerwca w domu Stradomskim odbył się dzień wspólnoty obydwu Zgromadzeń, Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia w ramach Roku Życia Konsekrowanego.

Dzień rozpoczął się od konferencji o. Krzysztofa Dyrka SJ który przypomniał o życiu i trudach życia konsekrowanego. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu a po niej msza św. po przewodnictwem ks. bp Damiana Muskusa OFM do której przyłączyli się wszyscy przybyli księża. Po mszy św. nastąpiła przerwa na obiad i rozmowy indywidualne.

Po obiedzie wszyscy uczestnicy spotkali się w auli Instytutu aby zapoznać się z dziełami jakie prowadzą Misjonarze i Siostry Miłosierdzia. Pierwszy film był o pracy ks. Pedro Opeki CM, jakiej prowadzi na Madagaskarze wśród ubogich, potem uczestniczki projektu M3 przedstawiły sprawozdanie z pierwszego wyjazdu na Madagaskar a na koniec Siostry Miłosierdzia przedstawiły swoje dzieło, Świetlicę którą prowadzą dla dzieci ubogich z Krakowa.

Na zakończenie ks. Wizytator Kryspin Banko CM udzielił Bożego błogosławieństwa na dalszą pracę misjonarską i przypomniał że następny dzień wspólnoty obydwu Zgromadzeń, odbędzie się w sobotę, 12 września w Warszawie w Św. Krzyżu oraz na Tamce, a w sobotę, 26 września w Bydgoszczy w Bazylice św. Wincentego a Paulo.

Za: www.misjonarze.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda