Dzień życia zakonnego i jubileusz w Kaliszu

www.pila.salezjanie.plNa zaproszenie księży orionistów, konińscy salezjanie (ks. Misjonarz Tadeusz, ks, Marek, ks. Marcin) 20 maja br. przybyli aby wraz z braćmi uczestniczyć w ważnym momencie 80 lecia założenia domu dla chłopców.
Cała uroczystość wpleciona była z przeżywaniem w diecezji kaliskiej „dniem życia zakonnego”. Wśród licznych zaproszonych gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz Miasta Kalisza, Dyrektorów Szkół, zaprzyjaźnionych osób, wychowawców i wychowanków. Wśród gości również był obecny nowo mianowany przełożony Prowincjalny Orionistów – ks. Krzysztof Baranowski, jak również wychowanek domu orionistów  Michał Baryza – który znany jest z programu „top model” a dzielił się przeżywaniem swojej wiary i miłością orionistów do biednej młodzieży.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godz.11.00, której przewodniczył Ks. Kan. Michał Kieling – delegat Biskupa Kaliskiego.

W programie uroczystości odbyły się: przedstawienia wykonywane przez młodzież, turniej strzelecki, festyn jubileuszowy.

O godz. 15.00 Ks. Kan. Michał Kieling wygłosił konferencje na temat: „Egzegeza Ojców Kościoła – źródłem medytacji chrześcijańskiej”. Następnie odbyło się podsumowanie i nagrodzenie uczestników turnieju strzeleckiego.

Na zakończenie był czas na wspólną zabawę.

Za: www.pila.salezjanie.pl.