Home Wiadomości “Dzienniczek” św. s. Faustyny rozdawany na ulicach

“Dzienniczek” św. s. Faustyny rozdawany na ulicach

Redakcja

(fot. faustyna.pl)W niezwykły sposób świętowano w Krakowie 16. rocznicę kanonizacji św. s. Faustyny. Osoby skupione wokół facebookowej społeczności Faustyna2016 i inicjatywy “Łagiewnickie 22” przez całe późne popołudnie i wieczór w centrum miasta rozdawały mieszkańcom i turystom “Dzienniczek” autorstwa świętej.

– Dla nas dzisiejsza rocznica to dzień wielkiej radości. Z tej okazji wyszliśmy na ulice, żeby dzielić się największym darem, jaki Faustyna zostawiła po sobie, czyli jej “Dzienniczkiem” – powiedziała s. Gaudia Skass ZMBM, która współorganizuje “Łagiewnickie 22”. Jak dodała zamysłem jest, aby rozdawane książki trafiły zwłaszcza do osób, które nie znają św. Faustyny i być może nigdy nie sięgnęłyby po katolicką książkę.

Pomysł wczorajszej akcji zrodził się w sercu jednego z wolontariuszy działających przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, Łukasza Ślęzaka. Przez cały Wielki Post odkładał on pieniądze zarobione w ramach nadgodzin i kupił za nie 110 egzemplarzy “Dzienniczka”. – Miłosierdzie dostajemy od Boga za darmo. Ja sam kiedyś natknąłem się na tę książkę i miałem pragnienie w sercu, aby to słowo przekazać bezinteresownie dalej w konkretny sposób – opisał swój zamiar Ślęzak.

W “Dzienniczku” rozdawanym wczoraj znalazła się specjalna wkładka ze świadectwami osób, w życiu których słowa “Dzienniczka” odgrywają szczególne znaczenie. “Gorąca prośba :) Niech ta książka będzie w ciągłym obiegu: Przeczytałeś – podaj dalej!” – napisali w niej również organizatorzy.

Jak przyznali wolontariusze rozdający “Dzienniczki” przechodnie reagowali pozytywnie, choć byli na początku zdziwieni, że mogą otrzymać książkę za darmo. – Zachęcaliśmy ich także, aby zgodnie z naszą notką przekazywali “Dzienniczek” dalej i dzieliły się tym niezwykłym orędziem Bożego miłosierdzia – opisał Łukasz Ślęzak.

Facebookowy profil Faustyna2016 jest poświęcony przygotowaniom do ŚDM 2016 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W ramach jego działania podejmowanych jest wiele inicjatyw m.in. “Łagiewnickie 22”, czyli cykl comiesięcznych duchowych przygotowań do ŚDM Kraków 2016 w łagiewnickim sanktuarium.

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda