Home Wiadomości Dziewięciodniowa Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP

Dziewięciodniowa Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP

Redakcja

29 listopada – kiedy obchodzimy święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, w Zakonie Franciszkańskim rozpoczyna się dziewięciodniowa Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Mówi o. Paweł Warchoł – franciszkanin z Niepokalanowa.

O. Paweł Warchoł podkreśla, że  w Niepokalanowie, założonym przez św. Maksymiliana na cześć Niepokalanej właśnie, modlitwy nowennowe, jak i sama uroczystość Niepokalanego Poczęcia, mają charakter niezwykle wymowny.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to jedno z najstarszych świąt (VIII w.). W 1166 roku cesarz bizantyjski Manuel I Komnenos nadal mu rangę państwową. Sobór w Bazylei (1437) zlecił, aby było obchodzone w całym Kościele. Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny został ogłoszony konstytucją apostolską Ineffabilis Deus – 8 grudnia 1854 roku przez papieża Piusa IX.

Za: Malwina Szymańska.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda