Home Wiadomości Europejskie spotkanie młodzieży karmelitańskiej

Europejskie spotkanie młodzieży karmelitańskiej

Redakcja

W portugalskiej Fatimie rozpoczęło się sześciodniowe spotkanie młodzieży związanej z karmelitami bosymi z całej Europy. W wydarzeniu bierze udział około 100 osób, wśród których większość stanowią studenci.

Jak poinformowali organizatorzy imprezy, w trakcie licznych konferencji i paneli omawiane będą m.in. zagadnienia dotyczące osoby sługi Bożej siostry Łucji dos Santos, zmarłej w lutym 2005 r. portugalskiej karmelitanki. W 2017 r. w Watykanie rozpoczął się końcowy etap jej procesu beatyfikacyjnego. Siostra Łucja jako dziecko uczestniczyła w maryjnych objawieniach w Fatimie. Kilka lat później rozpoczęła życie zakonne mieszkając w klasztorach w Hiszpanii i Portugalii.

Wśród prelegentów europejskiego spotkania młodzieży karmelitańskiej będzie m.in. rektor sanktuarium w Fatimie ks. Carlos Cabecinhas. Wygłosi on odczyt pt. „Maria, Matka Kościoła w przesłaniu fatimskim”. Z kolei wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego siostry Łucji siostra Angela Coelho opowie o duchowości trójki małych pasterzy z Fatimy.

Karmelici bosi często organizują w Fatimie konferencje i spotkania dotyczące duchowości karmelitańskiej. W listopadzie 2016 r. w tej miejscowości z ich inicjatywy odbył się pierwszy w Portugalii kongres dotyczący życia i myśli św. Edyty Stein.

Za: ekai.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda