Home Wiadomości Figura św. Michała Archanioła z Monte Sant’Angelo u Sióstr od Aniołów w Konstancinie

Figura św. Michała Archanioła z Monte Sant’Angelo u Sióstr od Aniołów w Konstancinie

Redakcja

Ponad 100 miejsc nawiedziła już figura św. Michała Archanioła w czasie swej 7 miesięcznej wędrówki po polskich parafiach i klasztorach sióstr zakonnych.

W ostatnich dniach św. Michał Archanioł w znaku figury rzymskiego żołnierza ze skrzydłami i mieczem , nawiedził kilka parafii w Warszawie i okolicach, m. in. w Skolimowie, Piasecznie i Konstancinie.

Wszędzie z dużym entuzjazmem, radością i wzruszeniem witano figurę Księcia Aniołów. Wśród programu nabożeństw miały miejsce m.in. msze z adoracją Najświętszego Sakramentu , modlitwy o uzdrowienia i uwolnienia, modlitwy z egzorcyzmem, akt oddania się św. Michałowi Archaniołowi, przyjęcie szkaplerza św. Michała Archanioła, błogosławieństwo dzieci małych i dzieci szkolnych.

Nabożeństwa przyciągnęły wiele osób, pomimo że niektóre z nich miały miejsce w godzinach przedpołudniowych, zaś szkaplerz św. Michała Archanioła przyjęło od początku peregrynacji ponad 40. 000 osób.

Na msze z błogosławieństwem małych dzieci w par. M.B. Różańcowej w Piasecznie przybyli nie tylko rodzice i dziadkowie ze swymi pociechami, ale także mamy , oczekujące na rychłe urodziny potomka.

Dla bezhabitowego Zgromadzenia Sióstr od Aniołów w podwarszawskim Konstancinie Jeziornej (Chylice) nawiedzenie figury ich Patrona – św. Michała Archanioła miało szczególne znaczenie.

Figura św. Michała przebywała tutaj od godzin wieczornych 25go listopada do godziny 16.00 następnego dnia.

Po mszy św. z adoracją we wtorek o godz. 14.00 i i osobistej modlitwie sióstr przy figurze św. Michała , Matka Generalna Jolanta Radzik uroczyście pożegnała figurę św, Patrona, zawierzając Mu swoje zgromadzenie.

Matka Generalna zawierzyła św. Michałowi Archaniołowi wszystkie siostry, pracujące i przebywające w kraju i zagranicą, siostry starsze i młodsze – postulantki i nowicjuszki, także te siostry, które wybierają się, aby dołączyć do Zgromadzenia. Matka Generalna zawierzyła świętemu Patronowi też , wszystkie wspólnoty , do których Bóg pośle siostry ze Zgromadzenia, a także całą ziemię .

Następnie Figura została odprowadzona procesyjnie przez Siostry do samochodu, dostosowanego specjalnie do celów peregrynacji. Siostry ze wzruszeniem pożegnały swego Patrona w znaku anielskiej figury.

We wspólnocie Sióstr od Aniołów w Konstancinie – Jeziornie przebywała od 1988 r aż do śmierci dn. 2 marca 2003 s. Wanda Boniszewska , mistyczka. i wizjonerka, cicha i ukryta apostołka modlitwy i cierpienia . Zmarła w wieku 96 lat i 76 latach życia zakonnego.

Fot. Anna Dziemska

Za: Anna Dziemska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda