Home Wiadomości Franciszek na Lednicy?

Franciszek na Lednicy?

Redakcja

Prymas Polski: „Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby Papież spotkał się z młodzieżą na Lednicy”. Ojciec Góra: „To mi się wyśniło”.

Arcybiskup Józef Kowalczyk spotkał się 7 sierpnia z dziennikarzami w Gnieźnie i odpowiadał na pytania dotyczące przyjazdu do Polski w 2016 roku papieża Franciszka na zwołane wtedy do Krakowa Światowe Dni Młodzieży.

Metropolita gnieźnieński wyraził nadzieję, że w programie przyszłej papieskiej pielgrzymki do Polski nie zabraknie miejsc związanych z początkami Kościoła i państwa polskiego. „Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby papież spotkał się z młodzieżą na Lednicy, u źródeł chrzcielnych Polski, a także odwiedził Gniezno i Poznań” – powiedział abp Kowalczyk.

Prymas zaznaczył zarazem, że temat wizyty Ojca Świętego w Polsce za trzy lata zostanie z całą pewnością podjęty 25 sierpnia podczas Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze.

Z radością wypowiedź abpa Kowalczyka przyjął twórca Lednicy, o. Jan Góra. „To dla nas fantastyczna wiadomość, którą przyjmujemy z entuzjazmem. Jestem z młodzieżą gotowy na przyjęcie Ojca Świętego i modlę się o to” – stwierdził dominikanin.

O. Góra dodał, że wypowiedź prymasa Polski zbiegła się z otrzymaniem papieskiej pamiątki, którą do ośrodka dominikanów na Jamną dzień wcześniej przywiózł mu ceremoniarz Franciszka, ks. prałat Konrad Krajewski – nominowany kilka dni arcybiskupem.

„Arcybiskup-nominat podarował nam papieską poduszkę z herbem Franciszka z samolotu, którym Ojciec Święty leciał do Rio de Janeiro na spotkanie z młodymi całego świata. W tym kontekście słowa Księdza Prymasa, który chce, aby Papież był na Lednicy, jakby mi się wyśniły” – mówi o. Góra.

Franciszek, wzorem swoich poprzedników: Jana Pawła II i Benedykta XVI, pozdrowił uczestników ostatniego Spotkania Młodych na Lednicy. Nawiązując do hasła tegorocznego spotkania, które brzmiało: „W imię Ojca”, papież zaapelował do polskiej młodzieży, by nie lękała się ojcostwa i rodzicielstwa.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda